Uwaga! W czasie wakacji sekretariat czynny w godzinach od 6.00 do 14.00!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Zielona Pracownia

ZIELONA PRACOWNIA
DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
W BYTOMIU

 

Miło nam poinformować, że zostaliśmy laureatami dwóch konkursów organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Te konkursy to: „Zielona Pracownia Projekt 2024” i „Zielona Pracownia 2024”.

Do konkursu przygotowaliśmy wymaganą dokumentację, czyli wniosek, specyfikę niezbędnych zakupów i prac, harmonogram rzeczowo-finansowy oraz wizualizację projektowanej pracowni z uwzględnieniem elementów wyposażenia.

Nowa pracownia pod nazwą „„ Laboratorium młodego odkrywcy” będzie miejscem, które przeniesie każdego ucznia do świata doświadczeń i eksperymentów, w którym młody odkrywca będzie miał możliwość samodzielnego eksperymentowania i poznawania tajników wiedzy biologiczno – chemicznej.

Pracownia zostanie podzielona na 5 stref:

 • strefa mikroskopowania

W tej przestrzeni powstaną dwa stanowiska z ośmioma mikroskopami. To tutaj uczniowie będą samodzielnie prowadzić obserwacje mikroświata.

 • strefa edukacyjno – dydaktyczna

Część ta obejmować będzie 30 stanowisk uczniowskich składających się z pięciu 6-osobowych stołów  z krzesłami. Stanowiska uczniowskie zlokalizowane zostaną w środkowej części sali. Taki układ stolików sprawi, ze uczniowie poczują się jak w sali wykładowej. Zostanie zakupione nowe biurko nauczycielskie z krzesłem, szafki na książki.

 • Strefa laboratoryjno-eksperymentalna:

Część laboratoryjno-eksperymentalną stanowić będzie duży stół laboratoryjny, umożliwiający w bezpieczny sposób wykonywanie i prezentowanie doświadczeń. W tym miejscu będzie można również uczestniczyć w spacerach wirtualnych z wykorzystaniem okularów VR. W miejscu istniejącej zabudowy powstanie nowe stanowisko ze zlewem w blacie roboczym, służące  do przygotowania doświadczeń.

 • Strefa VR

W tym miejscu uczniowie będą mogli podczas zajęć swobodnie korzystać z gogli ClassVR.

 • Strefa multimedialna:

Strefa multimedialna składać się będzie z dużego mobilnego monitora interaktywnego LED - flicharta, który posiada możliwość podłączenia wszystkich urządzeń (laptop, nośnik USB, Internet). Dzięki stojakowi monitor można przenosić w dowolne miejsce sali, gdy będzie to konieczne.

Pracownia zostanie wyposażona w liczne pomoce dydaktyczne i sprzęt audio - video. W wyposażeniu znajdą się: mikroskop stereoskopowy z  kamerą, zestawy ekologiczne do badania wody, powietrza, gleby, programy multimedialne do biologii i chemii, czujniki do pomiaru właściwości fizyko – chemicznych substancji oraz modele atomów, serca, kwiatu, DNA. Zostaną zakupione nowe ławki, krzesła uczniowskie oraz szafy.

Zmodernizowana ekopracownia przeznaczona będzie w głównej mierze do prowadzenia zajęć z takich przedmiotów jak chemia (klasy VII-VIII) oraz biologia (klasy V- VIII).  Będą mogli z niej także korzystać w miarę potrzeb nauczyciele innych przedmiotów takich jak: matematyka, geografia, przyroda, fizyka. Pracownia będzie również miejscem, w którym odbywać się będą:

 • akcje o charakterze proekologicznym;
 • Dni Otwarte Szkoły;
 • warsztaty;
 • projekty edukacyjne;
 • prelekcje ze znanymi osobowościami ze świata przyrody;
 • konkursy, np. Powiatowy Konkurs Biologiczny

Zapraszamy na spacer po nowej pracowni:

 

Data dodania: 2024-05-14 13:04:02
Data edycji: 2024-05-22 09:20:57
Ilość wyświetleń: 130
Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej