Sportowe święto rozpoczęliśmy od podsumowania sukcesów sportowych naszej szkoły w roku szkolnym 2025/2026. Wyróżnieni zostali najwszechstronniejsi sportowcy szkoły, a specjalną nagrodę otrzymał Leon Krawczyk, który żegna się z naszą społecznością szkolną i od przyszłego roku będzie kontynuował naukę oraz rozwijał swoją sportową pasję w barwach GKS Katowice. Nagrody wręczał dyrektor szkoły - Dariusz Laksa.
Następnie uczniowie mieli okazję zmierzyć się w wielu konkurencjach – rozegrano mecze piłki nożnej, streetballa i rzucanki siatkarskiej, odbył się także bieg na 60 metrów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również walki judo na piasku przygotowane przez trenerów judo. Na górnym boisku swoje sportowe święto miały klasy 1-3. Mogły zmierzyć się w strzałach na bramkę, skokach w workach, chodzeniu na szczudłach, hobby horsingu czy gigantycznym twisterze
Dzień był doskonałą okazją do aktywności, integracji i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, trenerom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!